Žalioji elektros energija

Pasirašant sutartį su „Perlas Energija“ kviečiame rinktis žaliąją elektros energiją. Tai paprastas ir daug pastangų nereikalaujantis būdas gyventi tvariau. Šis pasirinkimas papildomai kainuos tik 0,5 Eur/mėn.
Žalioji elektros energija: kas tai ir kuo ji naudinga?
Žaliąja elektra vadinama tokia elektros energija, kuri gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI). Tokių išteklių (saulės, vėjo, vandens, biomasės ir kt.) naudojimas komercinių ir buitinių vartotojų elektros energijos poreikiams ženkliai prisideda prie tvaresnio santykio su gamta kūrimo.
Oro tarša
Elektros energijos gamybai vis rečiau naudojant iškastinį kurą (akmens anglį, naftą ir kt.) į aplinką patenka mažesnis išmetamų teršalų kiekis. Naudodami elektrą, gaminamą iš atsinaujinančių energetinių šaltinių, prisidedate prie teršalų ore mažinimo.
Klimato kaita
Žalioji elektra leidžia sumažinti CO2 emisiją, o tai reikšmingai prisideda prie klimato kaitos padarinių (radikalios oro temperatūros atvejų dažnėjimas, stichinių oro sąlygų dažnėjimas, tirpstantys ledynai, dažnėjančios stichinės nelaimės ir kt.) švelninimo.
Ką daryti norint vartoti žalią energiją?
Jei jau esate „Perlas Energija" klientas
Susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo centru telefonu 8 5 212 5555.
Jei sutarties su „Perlas Energija" dar nesudarėte
Žaliąją elektrą galite pasirinkti sutarties sudarymo metu.
Dar tvaresnis gyvenimo būdas
Dar vienas būdas naudoti tvariai pagamintą elektrą – tapti gaminančiu vartotoju. Įsirengus saulės elektrinę ir naudojant savo paties pagamintą elektros energiją ne tik tausojama gamta, bet ir įgyjama daugiau energetinės nepriklausomybės bei ilgainiui mažinamos išlaidos elektrai.
Tvarios energijos kilmės įrodymas
Žalioji elektros energija iki vartotojų atkeliauja tais pačiais, kaip ir įprasta elektra, tinklais. Mūsų klientų pasirinkimas vartoti žaliąją elektros energiją įpareigoja mus jos iš gamintojų įsigyti ir į skirstymo tinklą tiekti ne mažiau. O tai, kad elektra, kurią tiekiame į skirstymo tinklą, pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių, įrodo kilmės garantija. Šiuos pažymėjimus Lietuvoje administruoja elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid“.
Turite klausimų?