Elektros planai ir tarifai 2022 metais

„Perlas Energija“ – Jūsų sąžiningas elektros tiekėjas. Mes Jums įsipareigojame tiekti elektrą kaip įmanoma geresne kaina, netaikyti papildomų mokesčių už sutarties sudarymą ar nutraukimą, nemanipuliuoti skaičiais ir pateikti tik aiškią ir paprastai suprantamą informaciją. Pasirinkite planą, kuris atitinka Jūsų suvartojamos elektros kiekį (kWh) per mėnesį, šis planas ir bus Jums tinkamiausias. Viskas paprastai ir aiškiai.

Kodėl verta rinktis PERLAS ENERGIJĄ?

Jūsų patogumas – mūsų prioritetas. Supaprastinome procesus, turime vieną didžiausių aptarnavimo tinklų, užtikriname skaidrumą bei konkurencingumą. Darome viską, kad elektrą gautumėte pigiai, o tiekėją pasirinktumėte paprastai.

Patogu
Jus aptarnausime artimiausiame Perlo terminale arba internetu. Sudarykite elektros tiekimo sutartį, apmokėkite sąskaitas, gaukite atsakymus į jums rūpimus klausimus: šiuo metu turime daugiau nei 1500 fizinių aptarnavimo vietų.
Paprasta
Mūsų sutartyse nėra painių sąlygų ar žvaigždučių, o pateikiamos kainos – galutinės. Darome viską, kad sudarant sutartį ir naudojantis „Perlas Energija“ būtų paprasta bei sklandu.
Gera kaina
Siekiame užtikrinti Jums palankiausią, sąžiningą elektros kainą ir sąlygas. Mes suprantame, kas svarbiausia jūsų buičiai. Taip pat siekiame kainų skaidrumo, visą susijusią informaciją skelbdami viešai.
Skaidru ir patikima
Esame nepriklausomas elektros tiekėjas, priklausantis „Perlas“ grupei, kuri per daugiau nei 20 veiklos metų sukaupė daug vertingos patirties komunalinių mokesčių surinkime ir klientų aptarnavime. Suprantame jūsų poreikius ir esame pasiruošę konsultuoti bei pateikti informaciją apie elektrą jums patogiausiu būdu. Dėl to mumis pasitiki jau daugiau nei 85 tūkst. klientų.

Kaip pasirinkti elektros tiekėją?

Efektyviausias būdas pasirinkti elektros tiekėją – peržvelgti Jūsų suvartojamos elektros kiekį (kWh) per mėnesį bei pagal šį skaičių palyginti nepriklausomų tiekėjų siūlomus planus, taip pat atsižvelgti į kitus kriterijus, kurie gali būti aktualūs renkantis nepriklausomą tiekėją.

Skaityti

Kas sudaro elektros kainą?

Ar kada susimąstėte kaip yra įkainojama elektra? Procesas gali pasirodyti gan sudėtingas, nes turi nemažai skirtingų faktorių, kurie yra kintantys ir pastovūs, valstybės reguliuojami bei nereguliuojami. Padėsime Jums suprasti iš ko susideda Jūsų elektros kaina. Skaityti

Dažniausiai užduodami klausimai

3. Vartotojo ir operatoriaus (ESO) santykis

Elektros sutrikimų atvejais ir toliau kreipkitės į ESO telefonu 1852.

4. Deklaravimas ir apmokėjimas

Skaitiklių rodmenis galite deklaruoti „Perlo“ terminaluose, naudodamiesi mobiliąja programėle „Perlas Go“, taip pat mūsų savitarnoje www.perlasenergija.lt, „Lietuvos pašto“ skyriuose, www.vienasaskaita.lt.

Elektros kaina susideda iš tiekimo dedamosios, taip pat valstybės reguliuojamų kainos dalių: persiuntimo paslaugos kainos, VIAP (viešuosius interesus atitinkančių paslaugų) kainos, papildomos dedamosios prie skirstymo paslaugos kainos.

8. Elektros energijos tiekimo rinkos liberalizacija

Nepriklausomo tiekėjo galima ir nesirinkti, tačiau tada mokėsite net 25% brangiau. Nepasirinkus tiekėjo, tolimesnį elektros energijos tiekimą 6 mėnesius,  tik jau didesne kaina, užtikrins garantinis tiekėjas (ESO).  Garantinio tiekėjo parduodamos elektros energijos kaina priklausys nuo vidutinės ankstesnio mėnesio biržos kainos ir bus perskaičiuojama kas mėnesį, pritaikant koeficientą 1,25. Tai reiškia, kad nepasirinkę tiekėjo už elektrą mokėsite elektros energijos pardavimo biržos kainą, padaugintą iš 1,25, kai tuo tarpu pasirinkę tiekėją, galėtumėte mokėti tiesiog biržos kainą ar fiksuotą nepriklausoimo tiekėjo siūlomą kainą.

Nuo 2020 metų Lietuvoje vyksta elektros energijos tiekimo rinkos liberalizavimas kai nuo vieno tiekėjo monopolininko yra pereinama prie atviros rinkos, kai savo tiekėją gyventojai gali pasirinkti patys. Elektros rinkos liberalizavimas vyksta įgyvendinant Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus. Siekiant suderinti ir liberalizuoti ES energijos vidaus rinką, nuo 1996 m. buvo priimamos priemonės, kuriomis buvo siekiama spręsti patekimo į rinką, skaidrumo ir reglamentavimo, vartotojų apsaugos, tinklų sujungimo ir pakankamo tiekimo klausimus. Šiomis priemonėmis siekiama sukurti konkurencingesnę, visų pirma į vartotojus atsižvelgiančią, lanksčią ir nediskriminacinę ES elektros energijos rinką, kurioje tiekimo kainos būtų pagrįstos rinkos principais.Įsigaliojus 2020 m. gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių buitiniai vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Komerciniai vartotojai elektros energiją iš nepriklausomų tiekėjų privalomai perka nuo  2013-ųjų. Lietuva yra paskutinė Baltijos šalis atsisakanti elektros tiekimo monopolio ir viena paskutinių Europos Sąjungos šalių. Estija tai padarė dar 2013 metais, o Latvija 2015.

 

Load More

Turite klausimų?