4 patarimai, kaip išsirinkti elektros tiekėją

Dalintis

Kaip išsirinkti elektros tiekėją, daugeliui gali tapti nemažas rebusas. Į ką atkreipti dėmesį, kaip nesuklysti ir priimti tinkamiausią sprendimą, pasakoja „Perlas Energija“ direktorius Vilius Juraitis.

Apie nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasirinkimą sklando nemažai visokių mitų, pavyzdžiui, kad, perėjus pas vieną ar kitą nepriklausomą tiekėją, nebus užtikrinta elektros tiekimo kokybė arba, esą valstybiniais laidais, gali tekėti tik vieno tiekėjo elektra. Visai tai yra pramanai, todėl reiktų pasitikėti objektyvia, oficialių šaltinių informacija. Daug žmonių mano, kad, pasirinkus nevalstybinį nepriklausomą tiekėją, jiems nebus užtikrintas kokybiškas elektros energijos tiekimas ir dėl to bijo rinktis tiekėją. Bet šie žmonės nežino, kad tiekimo kokybę užtikrina Energijos skirstymo operatorius (ESO), tad jis ir šalina gedimus bei užtikrina elektros tiekimo patikimumą, tačiau, priešingai nei yra manančių, pats ESO nėra elektros tiekėjas, o visiškai panaikinus elektros tiekimo monopolį, nepriklausomą tiekėją pasirinkti vis tiek turės visi buitiniai vartotojai. Na, o renkantis konkretų tiekėją patarčiau įsivertinti keturis esminius dalykus.

 

Kaina

Pirma ir, žinoma, daugeliui vartotojų svarbiausia – kokia yra galutinė tiekėjo elektros kaina būtent vartotojui tinkamiausiam planui ir kokia bus kaina po nuolaidų, jeigu jos yra taikomos. Rekomenduotume nebūti suviliotiems trumpalaikių nuolaidų, kadangi pasibaigus jų galiojimui elektros kaina gali tapti ženkliai didesnė nei pasirašant sutartį, todėl reikia labai gerai paskaičiuoti ir įsivertinti, kokiomis sąlygomis nuolaidos yra teikiamos ir kas įvyks pasibaigus jų galiojimui. Žiūrėkite, ar tiekėjas jums nurodo galutinę kainą (su visomis dedamosiomis ir PVM), kokiomis sąlygomis ir kada ji gali pasikeisti.

Sutarties nutraukimo sąlygos

Renkantis elektros tiekėją būtina atsižvelgti, ar yra taikomos sutarties nutraukimo baudos. Jei, sakykime, būsite nepatenkintas savo pasirinkimu, ar galėsite bet kada, lengvai ir be jokių nuostolių pereiti pas kitą tiekėją? Dažnai tokios baudos būna paslėptos po formuluotėmis kaip kad „reikės grąžinti suteiktas nuolaidas“ ir panašiai, tad reiktų sutarties nutraukimo sąlygas išsiaiškinti iš anksto. Mūsų patirtis rodo, kad klientai iš vienų pas kitus dažniausiai pereina dėl jų netenkinusių vienokių ar kitokių sąlygų, pvz. nekokybiško aptarnavimo ar nepatogių elektros skaitiklių rodmenų deklaravimo ir atsiskaitymo procesų, todėl svarbu išsiaiškinti, ar iškilus nepatogumams galėsite nevaržomi pakeisti elektros tiekėją.

 

Jūsų įpročiai

Įvertinkite savo įpročius – kaip jums patogiausia pasirašyti sutartį, kaip iki šiol deklaruodavote elektros skaitiklio rodmenis, kaip ir kur mokėdavote už elektrą bei kiek įmoka jums kainuodavo. Prieš pasirenkant tiekėją reiktų išsiaiškinti, kuris tiekėjas teikia jums įprastą ir patogų aptarnavimo būdą. Tai ypač aktualu vartotojams, ne taip įgudusiems naudotis išmaniosiomis technologijomis, tokiems klientams reiktų pasidomėti, kurie nepriklausomi elektros tiekėjai leis deklaruoti rodmenis ir atsiskaityti už suvartotą elektrą taip, kaip vartotojui yra patogu. Na o viską įpratusiems daryti internetu, taip pat reiktų pasidomėti, ar vartotojas turi internetinę savitarną, ar patogu bus visus veiksmus atlikti neišėjus iš namų, kaip ir esate įpratę.

Įmokos kaina

Apie tai iš pradžių pagalvoja nedaugelis, tačiau dažnam klientui sumokėti už elektrą – kainuoja, pavyzdžiui mokėdami pavedimu jūs už jį mokate transakcijos mokestį. Tad paklauskite savo potencialaus tiekėjo – kiek kainuos atsiskaitymas už suvartotą elektrą ir kaip tai bus galima padaryti. Kitaip tariant, koks bus įmokos mokestis, vartotojui patogiausiu būdu mokant už suvartotą elektros energiją. Tai dažniausiai būna ypač aktualu fiziniuose taškuose atsiskaitantiems, smulkiems vartotojams, nes mažiems klientams brangesnė įmoka sudaro reikšmingą dalį bendros kainos.

Turite klausimų?