Kaip deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis?

Dalintis

Elektros skaitiklio rodmenų deklaravimas yra privalomas kiekvienam namų ūkiui, tačiau deklaruojant elektros suvartojimą dažnai susiduriama su sunkumais ir klausimais. Todėl, kaip ir kada deklaruoti elektros parodymus, apžvelgsime šiame straipsnyje.

Elektros parodymus už einamojo mėnesio laikotarpį galite deklaruoti nuo pirmos iki paskutinės einamojo mėnesio dienos. Pavyzdžiui, liepos mėnesio elektros parodymus galite deklaruoti nuo liepos 1 d. iki liepos 31 d. (imtinai).

“Perlas Energija” klientai elektros rodmenis gali deklaruoti įvairiais būdais tiek internetu, tiek fizinėse vietose. 

Internetu “Perlas Energija” klientai deklaruoti elektros rodmenis ir atsiskaityti už suvartotą elektrą gali įmonės savitarnos svetainėje, interneto banke pagal įmokos formą („SEB“ ir „Luminor“), „Swedbank“ įmokų ir mokėjimo krepšelyje, elektroninėje atsiskaitymų sistemoje „Viena sąskaita“ ar programėlėje “Perlas Go”.

Fiziškai deklaruoti elektros rodmenis galite daugiau nei 2000 „Perlas“ terminalų,  „Lietuvos pašto“ skyriuose, “Lietuvos spauda” prekybos vietose. Įmokų surinkimo vietose galite ir deklaruoti elektros rodmenis, ir už suvartotą elektrą atsiskaityti grynaisiais pinigais ar banko kortele. Svarbu prisiminti, jog norėdami deklaruoti elektros parodymus fizinėse įmokų priėmimo vietose privalote žinoti savo mokėtojo kodą  ir tikslius skaitiklio rodmenis. 

Deklaruoti elektros rodmenis internetu galite ir per “Perlas Energija” savitarnos svetainę, kurioje suvartotos elektros deklaravimas yra paprastas ir aiškus. Savitarnos svetainėje taip pat turėsite prieigą ir prie sudarytų sutarčių bei išrašytų sąskaitų. Norėdami deklaruoti savo suvartotą elektros kiekį, prisijunkite prie “Perlas Energija” savitarnos svetainės jums patogiu būdu ir pasirinkite skiltį „Deklaravimas ir mokėjimas“.

Taip pat, Perlas Energija vartotojai elektrą gali deklaruoti ir naudodamiesi mobiliąja programėle „Perlas Go“.

 

Kaip deklaruoti elektros rodmenis per Perlas Energija savitarną?

 

Prisijungę prie “Perlas Energija” savitarnos svetainės ir pasirinkę skiltį „Deklaravimas ir mokėjimas“, matysite visus objektus, į kuriuos tiekiama elektra pagal tarp jūsų ir “Perlas Energija” sudarytas sutartis.

Norėdami deklaruoti elektros parodymus, langelyje „iki“ įrašykite dieninio ir naktinio elektros skaitiklių rodmenis. Įvedus elektros parodymus, matysite skirtumą tarp suvartotos energijos per einamąjį laikotarpį ir paskutinių deklaruotų elektros rodmenų. Taip pat, matysite ir už kilovatvalandę taikomą įkainį, o apačioje bus automatiškai apskaičiuota mokėtina suma.

Deklaravus elektros rodmenis, už suvartotą elektros energiją galite mokėti iš karto arba pasirinkti mokėjimą vėliau. 

Norėdami už suvartotą elektros energiją sumokėti iš karto, apačioje pasirinkite mygtuką „Deklaruoti ir mokėti“. Tuomet būsite nukreipti į mokėjimo langą, kuriame pasirinksite jums patogiausią mokėjimą būdą. 

Jeigu už elektrąnorite mokėti vėliau, pasirinkite mygtuką „Deklaruoti“. Pasirinkus mokėjimą vėliau, iki kitomėnesio 10 d. “Perlas Energija” savitarnoje bus patalpinta sąskaita, kurią galėsite matyti savitarnos viršuje esančioje skiltyje „Sąskaitos“. Taip pat, apie patalpintą sąskaitą būsite informuoti elektroniniu laišku, o mokėjimą atlikti galėsite iki mėnesio pabaigos. 

Skiltyje „Sąskaitos“ taip pat matysite visas jums išrašytas sąskaitas ir turėsite galimybę jas parsisiųsti.

Svarbu nepamiršti, jog deklaruojant elektros rodmenis “Perlas Energija” savitarnos svetainėje, būtina pasirinkti vieną iš mokėjimo būdų, t. y. iš karto ar vėliau. Kitaip jūsų įvesti elektros rodmenys nebus išsaugoti.

 

 

Kada deklaruoti rodmenis?

 

Elektros energijos suvartojimo rodmenis galite deklaruoti nuo pirmos iki paskutinės kalendorinės mėnesio dienos (imtinai), o geriausia tai daryti paskutinę mėnesio dieną. Net jeigu nenaudojate elektros energijos ar esate už ją permokėję, vis tiek privalote deklaruoti elektros rodmenis. Deklaruoti elektros rodmenų nereikia tik tuo atveju kai esate pateikę laikino elektros energijos nevartojimo prašymą arba užsisakę sąskaitą pagal vidutinį suvartojimą.

 

 

Kas nutinka, jeigu elektros skaitiklio rodmenų nedeklaruoju kas mėnesį?

 

Jei neturite automatizuotos elektros apskaitos, nesate užsisakę laikino nevartojimo paslaugos ir elektros skaitiklio rodmenų nedeklaruojate iki einamojo mėnesio pabaigos, jums gali būti  išrašyta sąskaita pagal vidutinį suvartojamą elektros kiekį. Tokiu atveju egzistuoja galimybė, jog už elektros suvartojimą turėsite sumokėti didesnę sumą, nei faktiškai sunaudojote elektros energijos.

Jei kas mėnesį nenorite deklaruoti skaitiklio parodymų, užsisakykite sąskaitos pagal vidurkį paslaugą, taip Jums kiekvieną mėnesį bus išrašoma sąskaita pagal Jūsų dvylikos paskutinių mėnesių suvartojimą ir vienodą sąskaitą mokėsite iki tol, kol kitą kartą deklaruosite skaitiklių parodymus.

 

 

Papildoma informacija

 

Jeigu susiduriate su sunkumais ar turite klausimų kaip deklaruoti elektros parodymus – kreipkitės į Perlas Energija klientų aptarnavimo centrą telefonu 85 212 5555 arba elektroniniu paštu [email protected].

Tikimės, kad mūsų pateikta informacija jums bus naudinga ir palengvins elektros rodmenų deklaravimo procesą. 

 

Turite klausimų?