Informacija dėl ESO elektros persiuntimo paslaugos kainos pasikeitimo nuo 2022 07 01

Dalintis

Informuojame, kad nuo 2022-07-01, VALSTYBINĖS ENERGETIKOS REGULIAVIMO TARYBOS nutarimu, visiems elektros vartotojams keičiasi Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) elektros persiuntimo paslaugos kaina. Tai elektros kainos dalis, kurią reguliuoja valstybė. Dėl šio pasikeitimo visiems elektros vartotojams keisis galutiniais elektros tarifai.

 

Elektros kainą sudaro dvi pagrindinės dalys: beveik 30 proc. kainos reguliuoja ir nustato valstybė, o kitą dalį lemia nereguliuojama, su nepriklausomu elektros tiekėju sutarta tiekimo kaina. Būtent ši kainos dalis klientams ir yra fiksuojama sudarant sutartį, ji ir šiuo atveju nesikeičia. Keičiasi dalis, kurią nustato valstybė ir nepriklausomi tiekėjai jai įtakos neturi.

Anot ESO atstovų pateiktos informacijos, reguliuojama elektros kainos dalis didėja dėl taikomų papildomų energetinio saugumo prevencinių priemonių ir poreikio užtikrinti elektros energetikos sistemos patikimumą, t. y. dėl papildomo gamtinių dujų kiekio, reikalingo užtikrinti elektros energetikos sistemos saugumą, įsigijimo

 

Turite klausimų?