10 patarimų, kaip namuose taupyti elektrą

Dalintis

Mažesnis elektros suvartojimas ne tik padeda sutaupyti, bet ir prisideda prie aplinkos saugojimo. Dalinamės 10-čia greitų ir paprastų patarimų, kaip sumažinti elektros suvartojimą namuose.

Dienos šviesa. Pasirūpinkite kad į namus patektų kuo daugiau dienos šviesos. Baldus sustatykite taip, jog jie neužstotų langų. Darbo vietą taip pat pasiruoškite gerai apšviestoje vietoje. Plačiai paplitęs mitas, kad šviesos įjungimas kainuoja daugiau nei pastovus lemputės degimas yra neteisingas. Jei dienos šviesos nepakanka – naudokite lokalų apšvietimą, pavyzdžiui, stalines lempas. Taip sunaudojama mažiau energijos.

Taupios elektros lemputės. Standartines elektros lemputes pakeiskite taupančiomis energiją. O jei vis dar naudojate kairiąsias lemputes, laikas jas pakeisti LED lemputėmis, kurios yra ne tik ilgaamžiškesnės, bet ir suvartoja ženkliai mažiau elektros.

Nenaudojamus prietaisus išjunkite iš elektros lizdo. Net ir tokie prietaisai kaip prailgintuvas ar telefono įkroviklis, jei juos paliekate įjungtus į elektros lizdą, veikia budėjimo režimu ir naudoja elektros energiją. Laikykite įjungtus tik tuos elektrinius prietaisus, kuriuos naudojate itin dažnai.

Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkite energijos taupymo funkcijas. Šią funkciją įjungti nesudėtinga ir ji padės ne tik sutaupyti elektros energijos, bet ir tausoja prietaisų baterijas bei dažnai sumažiną prietaisų ryškumą, taip sumažinama ir apkrova akims.vartoti maziau elektros ir sutaupyti

Atnaujinkite senus prietaisus. Net ir seni prietaisai gali puikiai tarnauti jūsų namuose, tačiau nepamirškite, kad jie dažnai vartoja ypač daug elektros energijos. Pirkdami naujus prietaisus, atkreipkite dėmesį, kad jie būtų A klasės. Šiuolaikiniai prietaisai paprastai tiekiami su lipduku, nurodančiu informaciją apie energijos taupymo klasę.

Norėdami išplauti indus ar ruošdamiesi drabužių skalbimui, pridėkite pilną skalbimo mašiną ir indaplovę. Taip pat naudokite ekonominį šių prietaisų darbo režimą. Nepamirškite, kad daugiausiai sutaupysite, jeigu indams ir skalbiniams leisite išdžiūti paprastai, nenaudodami džiovinimo funkcijos.

Nustatykite žemesnę skalbimo ir indų plovimo temperatūrą. Skalbimo mašina ir indaplovė didžiąją dalį energijos sunaudoja vandens šildymui.

Reguliariai atšildykite šaldiklį. Neleiskite šaldikliui prišalti ir reguliariai jį valykite. Prietaisas, kuriame sušąla daug ledo, sunaudoja žymiai daugiau elektros energijos nei reguliariai atšildomas. Taip pat pasirinkite optimalią temperatūrą maisto laikymui. Tai – +3,5 laipsnio šaldytuve ir -18 laipsnių šaldiklyje.

Reguliuokite patalpų vėsinimą. Oro kondicionierius, kurio vis dažniau prireikia vasarą, taip pat sunaudoja daug elektros energijos. Stenkitės vėsinti mažesnes patalpas ir neatidarinėti durų, langų, kad atvėsintas oras ilgiau išliktų patalpoje.

Gamindami maistą su elektriniais prietaisais būkite sąmoningi. Nevirkite pilno virdulio vandens, jei gersite tik vieną puodelį arbatos. Elektrinę orkaitę ir viryklę išjunkite likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos – susikaupusi šiluma yra pakankama pabaigti patiekalo gamybą.

Turite klausimų?