PERLAS ENERGIJA – elektra pigiai, aiškiai, paprastai.

Skaidri kaina, jokių paslėptų sąlygų ar žvaigždučių, jums patogūs sutarties sudarymo ir atsiskaitymo būdai.
PLANAI
Jūsų sąžiningas elektros tiekėjas
Mes įsipareigojame Jums tiekti elektrą kaip įmanoma geresne kaina, netaikyti papildomų mokesčių už sutarties sudarymą ar nutraukimą, nemanipuliuoti skaičiais ir pateikti tik aiškią ir paprastai suprantamą informaciją. „Perlas Energija“ pasitiki jau daugiau nei 85 tūkst. namų ūkių.

Sužinokite, kaip teisingai pasirinkti elektros tiekėją ir sutaupyti!

Kodėl reikia pasirinkti tiekėją, kokiais kriterijais vadovautis ir daug kitų naudingų patarimų apie elektros vartojimą ir tiekėjo pasirinkimą.

Daugiabučių gyventojų elektros tiekėjo pasirinkimas: dažniausi klausimai

Skaityti

Viskas, ką reikia žinoti apie elektros energijos kainą

Skaityti
is ko susideda elektros energijos kaina

„Perlas“ terminale dirbanti Alma: „Išsamus situacijos paaiškinimas apie elektros tiekėjo pasirinkimą yra tai, ko šiuo metu labiausiai reikia“

Skaityti

Viena ar dvi laiko zonos – kas palankiau?

Skaityti

Kodėl verta rinktis PERLAS ENERGIJĄ?

Jūsų patogumas – mūsų prioritetas. Supaprastinome procesus, aptarnaujame klientus ten, kur jiems patogiausia, taip, kaip jiems patogiausia – internetu ar viename didžiausių aptarnavimo tinklų gyvai. Darome viską, kad elektrą gautumėte pigiai, o tiekėją pasirinktumėte paprastai. Visos mūsų sutartys neterminuotos, sutartį galima nutraukti bet kuriuo metu be jokių baudų. Kainos įprastai peržiūrimos du kartus per metus – sausį ir liepą, kai Valstybinė energetikos reguliavimo taryba peržiūri valstybės reguliuojamas kainos dedamąsias. Apie kainos pasikeitimus mūsų klientai informuojami prieš 30 dienų prieš naujos kainos įsigaliojimą.

Patogu
Jus aptarnausime artimiausiame Perlo terminale arba internetu. Sudarykite elektros tiekimo sutartį, apmokėkite sąskaitas, gaukite atsakymus į jums rūpimus klausimus: šiuo metu turime daugiau nei 1500 fizinių aptarnavimo vietų.
Paprasta
Mūsų sutartyse nėra painių sąlygų ar žvaigždučių, o pateikiamos kainos – galutinės. Darome viską, kad sudarant sutartį ir naudojantis „Perlas Energija“ būtų paprasta bei sklandu.
Gera kaina
Siekiame užtikrinti Jums palankiausią, sąžiningą elektros kainą ir sąlygas. Mes suprantame, kas svarbiausia jūsų buičiai. Taip pat siekiame kainų skaidrumo, visą susijusią informaciją skelbdami viešai.
Skaidru ir patikima
Esame nepriklausomas elektros tiekėjas, priklausantis „Perlas“ grupei, kuri per daugiau nei 20 veiklos metų sukaupė daug vertingos patirties komunalinių mokesčių surinkime ir klientų aptarnavime. Suprantame jūsų poreikius ir esame pasiruošę konsultuoti bei pateikti informaciją apie elektrą jums patogiausiu būdu. Dėl to mumis pasitiki jau daugiau nei 85 tūkst. klientų.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Bendrieji klausimai dėl sutarties

Sutartį su mumis galite pasirašyti nurodytuose „Perlo“ terminaluose, taip pat mūsų interneto savitarnos svetainėje savitarna.perlasenergija.lt, arba susisiekę su mumis.

3. Vartotojo ir operatoriaus (ESO) santykis

Elektros sutrikimų atvejais ir toliau kreipkitės į ESO telefonu 1852.

4. Deklaravimas ir apmokėjimas

Elektros kaina susideda iš tiekimo dedamosios, taip pat valstybės reguliuojamų kainos dalių: persiuntimo paslaugos kainos, VIAP (viešuosius interesus atitinkančių paslaugų) kainos, papildomos dedamosios prie skirstymo paslaugos kainos.

8. Elektros energijos tiekimo rinkos liberalizacija

Pereiti tikrai bus galima, tačiau kaip lengvai priklauso nuo sąlygų, kurias sutartimi nurodo jūsų pasirinktas tiekėjas. Todėl prieš pasirašant, reiktų atkreipti dėmesį ar pasirašote terminuotą ar neterminuotą sutartį. Visada rekomenduotume pasirašyti tik neterminuotas sutartis, kad nebūtumėte susaistyti įvairiomis nuobaudomis, o tiekėjui neatitikus jūsų poreikių ar nepateisinus lūkesčių, galėtumėt pasirinkti sau tinkamesnį. Pasirašius neterminuotą sutartį, pareiti pas kitą tiekėją neturėtų kilti jokių sunkumų, užtenka tiesiog pasirašyti sutartį su nauju tiekėju, o senoji nutrūksta automatiškai arba informavus esamą tiekėją. Pasirašant terminuotą sutartį reiktų atkreipti dėmesį, kokios yra sutarties nutraukimo sąlygos, ar nebus taikomos kokios nors nuobaudos, dažnai nutraukiant terminuotą sutartį tiekėjai prašo grąžinti suteiktas nuolaidas ir panašiai. Visos “Perlas Energija” sutartys yra neterminuotos, tad sutartį galite nutraukti bet kada be jokių apribojimų.

Elektros laidus, kaip ir visą elektros infrastruktūrą Lietuvoje prižiūri ESO. Būtent ši bendrovė rūpinasi laidais, stulpais, skaitliukais, įvadais ir tt. Tačiau ESO nėra elektros tiekėjas. Ši įmonė rūpinasi infrastruktūra ir tinklu, kuris yra kaip kanalas, prekei pristatyti, kai prekė yra elektra. Tad į tinklą „paduoti“ elektros gali bet kuris VERT licencijuotas elektros tiekėjas. Panašiai kaip šviesolaidinio interneto kabeliu gali keliauti bet kurio interneto tiekėjo internetas.

Nepriklausomo tiekėjo galima ir nesirinkti, tačiau tada mokėsite net 25% brangiau. Nepasirinkus tiekėjo, tolimesnį elektros energijos tiekimą 6 mėnesius,  tik jau didesne kaina, užtikrins garantinis tiekėjas (ESO).  Garantinio tiekėjo parduodamos elektros energijos kaina priklausys nuo vidutinės ankstesnio mėnesio biržos kainos ir bus perskaičiuojama kas mėnesį, pritaikant koeficientą 1,25. Tai reiškia, kad nepasirinkę tiekėjo už elektrą mokėsite elektros energijos pardavimo biržos kainą, padaugintą iš 1,25, kai tuo tarpu pasirinkę tiekėją, galėtumėte mokėti tiesiog biržos kainą ar fiksuotą nepriklausoimo tiekėjo siūlomą kainą.

Nuo 2020 metų Lietuvoje vyksta elektros energijos tiekimo rinkos liberalizavimas kai nuo vieno tiekėjo monopolininko yra pereinama prie atviros rinkos, kai savo tiekėją gyventojai gali pasirinkti patys. Elektros rinkos liberalizavimas vyksta įgyvendinant Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus. Siekiant suderinti ir liberalizuoti ES energijos vidaus rinką, nuo 1996 m. buvo priimamos priemonės, kuriomis buvo siekiama spręsti patekimo į rinką, skaidrumo ir reglamentavimo, vartotojų apsaugos, tinklų sujungimo ir pakankamo tiekimo klausimus. Šiomis priemonėmis siekiama sukurti konkurencingesnę, visų pirma į vartotojus atsižvelgiančią, lanksčią ir nediskriminacinę ES elektros energijos rinką, kurioje tiekimo kainos būtų pagrįstos rinkos principais.Įsigaliojus 2020 m. gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių buitiniai vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Komerciniai vartotojai elektros energiją iš nepriklausomų tiekėjų privalomai perka nuo  2013-ųjų. Lietuva yra paskutinė Baltijos šalis atsisakanti elektros tiekimo monopolio ir viena paskutinių Europos Sąjungos šalių. Estija tai padarė dar 2013 metais, o Latvija 2015.

 

Load More

Turite klausimų?